Szachy Magnetyczne Drewniane

Tradycyjne, ręcznie wykonane szachy z różnych gatunków drewna. Dzięki osadzonych w bierkach magnesach oraz metalu w kasetce, figury przyczepiają się do szachownicy.
Idealna propozycja na rozgrywki w podróży. W całości zaprojektowane i wyprodukowane w Polsce.
Wszystkie nasze wyroby wyróżniają się najwyższą jakością dzięki starannemu wyselekcjonowaniu materiałów.

Czytaj więcej

Szachy magnetyczne

To bardzo praktyczna odmiana szachów. Są o tyle uniwersalne, że przydają się zarówno w podróży, jak i w domu. Magnetyczna wersja klasycznej gry pozwala na grę w szachy nawet w nieco ekstremalnych warunkach. Na przykład tam, gdzie trzęsie, czyli w samolocie lub pociągu. Taka wersja szachów najczęściej dostępna bywa jako maleńkie, kieszonkowe szachy z metalową szachownicą i z magnesami pod spodem. Jednak pionki i figury od nich wyjątkowo łatwo się gubią ze względu na swoje mikroskopijne niemal gabaryty. Właśnie dlatego warto sprawić sobie ich znacznie większą i solidniejszą wersję. Sprawdź co w tym zakresie proponuje filipekwood.pl!

Szachy drewniane magnetyczne

No to magnetyczne, czy drewniane? Na szczęście nie jest trudne pogodzenie tych dwóch cech. Magnesy na spodzie bierek przylegają bez problemu do warstwy szachownicy umieszczonej tuż pod drewnianą nawierzchnią. Same szachy wyglądają zaś równie dostojnie, co te klasyczne, rzeźbione z drewna. Takiego typu szachy w witrynie filipekwood.pl znajdziesz zarówno w wersji turniejowej, jak i amatorskiej. Nasze szachy magnetyczne oprawiane w drewno występują w różnych wersjach kolorystycznych a także – powstają właściwie tymi samymi technikami, co ich niemagnetyczne odsłony. Chociaż zamiennie stosowana jest dla wersji magnetycznej nazwa „szachy turystyczne”, to właśnie takie, duże i pokryte drewnem szachy z magnesami, są o wiele bardziej uniwersalne i przydają się nie tylko podczas podróży. Szachy filipekwood.pl w kolorach: brązowym, czarnym oraz wiśniowym łączonych z jasnymi odcieniami drewna pokryte są drewnem naturalnym i nie są dodatkowo barwione, przynajmniej jeśli chodzi o magnetyczne szachy w naszej witrynie. Zapewnia im to trwałość i naprawdę elegancki wygląd. Z takich szachów nie mają możliwości odpryskiwanie farby albo innego typu uszkodzenia charakterystyczne dla tandetnych szachów wykonywanych fabrycznie z tanich materiałów. Każdy egzemplarz szachów z filipekwood.pl powstaje ręcznie. Dzięki takiemu, ręcznemu wykonaniu dopracowany jest w nich każdy, najmniejszy detal a same szachy – są po prostu znacznie trwalsze i solidniejsze.

Magnetyczne szachy intarsjowane

Tak, to oczywiście możliwe w przypadku drewnianych szachów z magnesami. Intarsja jest dawną, szlachetną metodą zdobienia drewna. Powstawały dzięki niej arcydzieła drewnianej sztuki z różnymi wzorami, ale oczywiste jest, że w ten sposób wykonać można również praktyczny motyw szachownicy. Intarsja to, pokrótce, uzupełnianie wgłębień wykonanych w jednym gatunku drewna innym jego gatunkiem. Kiedy nie było jeszcze odpowiednich klejów do drewna i innych nowoczesnych metod łączenia ze sobą różnego rodzaju drewnianych elementów właśnie za pomocą inatrsji i innych metod pokrewnych tworzono szlachetne, wielokolorowe drewniane przedmioty. Nasze szachy magnetyczne są wykonywane w posobny sposób, intarsjowane a następnie – pokrywane warstwami lakieru. Wszystko to daje efekt pięknych, błyszczących tradycyjnych szachów drewnianych. A jednak wewnątrz nich kryją się magnesy pozwalające na partie w warunkach innych, niż jedynie stabilny stół albo innego typu nieruchoma powierzchnia.

Filtry
  • Szachy Magnetyczne – Asgard 20 cmSzachy Magnetyczne – Asgard 20 cm
  • Szachy Magnetyczne – Intarsja 28 cmSzachy Magnetyczne – Intarsja 28 cm
  • Szachy Magnetyczne – Klubowe 28 cmSzachy Magnetyczne – Klubowe 28 cm
  • Szachy Turniejowe 3 – MagnetyczneSzachy Turniejowe 3 – Magnetyczne
  • Szachy Turniejowe 3 – Magnetyczne IntarsjaSzachy Turniejowe 3 – Magnetyczne Intarsja