Szachy Drewniane

Szachy wykonane ręcznie z drewna najwyższej jakości. Wszystkie modele, od najmniejszych po największe, zostały wyprodukowane z największą dbałością o szczegóły. W naszej ofercie znajdują się szachy turniejowe, tradycyjne, rzeźbione oraz magnetyczne.

Czytaj więcej

Szachy drewniane

Drewno to najbardziej klasyczny materiał do wyrobu szachów. Stosowano go przez wieki i stosuje się nadal. Obok niego pojawiły się jeszcze inne, na przykład w przypadku szachów magnetycznych, jednak to właśnie drewniane zestawy wciąż są tymi najchętniej wybieranymi. Oprócz aspektów czysto wizualnych, czyli tego, że szachy wykonane z drewna są po prostu piękne, za ich popularnością przeważają również kwestie czysto praktyczne. Szczególnie szachy drewniane duże są niezwykle poręczne i ergonomiczne, jednak również ich nieco mniejsze warianty to takie, jakimi gra się dużo wygodniej, niż choćby maciupeńkimi magnetycznymi zestawami, ze względu na ich gabaryty wybieranymi raczej na podróż.

Szachy z drewna – to rzecz pewna

Ten rodzaj szachów ma także inne zalety. Nie tylko łatwo jest je pewnie chwytać podczas rozgrywek, ale rzeźbione, drewniane, lakierowane szachy są naprawdę trwałe. Ponadto takie duże bierki trudno rzeczywiście nieodwracalnie pogubić. Świetnie sprawdzają się w dłoniach doświadczonych, jak i początkujących szachistów, nawet tych, którzy jeszcze mają problem z poprawnym utrzymaniem w dłoni kredki, ale za to już stawiają swoje pierwsze ruchy na szachownicy. Drewniane szachy to przedmioty wykonywane ręcznie. Wystarczy spojrzeć na ich misterne wykonanie oraz najdrobniejsze elementy, aby zobaczyć, że jest to misterne wykonanie dalekie od taśmowego, fabrycznego. Takie szachy sprawdzają się zarówno podczas turniejów, jak i w rozgrywkach amatorskich. Ręcznie robione szachy to także szachy intarsjowane oraz wykonywane i zdobione licznymi innymi wysublimowanymi technikami.

Wspaniałe szachy drewniane

Szachy, jako gra z wielowiekową tradycją, należy nie tylko do rozrywek bardzo kultowych, ale także bardzo szlachetnych. Są jednak ekonomiczne i ogólnodostępne w przeciwieństwie do innych snobistycznych gier, wymagających strategicznego myślenia, jak chociażby do golfa. Ponadto szachy są szczególnym typem gry szlachetnej, gdzie nie wystarczą nakłady finansowe, ale liczy się przede wszystkim tęgi umysł. Szachy drewniane mimo wszystko nie są jednak grą na tyle popularną, aby bardzo powszechnie „trafiła pod strzechy” i nadal kojarzona jest z rozrywką, jaka królowała na dawnych dworach i należy do kategorii „z wyższej półki”.

Szachy drewniane to idealny pomysł na prezent

Właśnie ze względu na takie cechy ręcznie wykonywanych szachów z drewna czyni je wyjątkowym prezentem. Warto pamiętać jednak, że nie jest to podarunek dla każdego. Jeżeli mamy ograniczony budżet, a zaproszeni zostaliśmy gdzieś, gdzie wypada by prezent był elegancki i wysublimowany, to właśnie ręcznie robione szachy mogą być strzałem w dziesiątkę. Ponadto – jedynie w przypadku pasjonatów tej gry nawet tam, gdzie nie jest przesadnie luksusowo, szachy drewniane na prezent to świetny pomysł. Klasyczne szachy z drewna mają wiele odsłon. Od tych zupełnie prostych i klasycznych, w stonowanych kolorach, poprzez nietuzinkowe ich odsłony, jak chociażby szachy, oczywiście z drewna, jednak z figurami i pionkami inspirowanymi popularnymi rosyjskimi babuszkami.

Filtry
  • Szachy Ambasador 54 cmSzachy Ambasador 54 cm
    BESTSELLER 🔥
  • Szachy Beskid 50 cmSzachy Beskid 50 cm
  • Szachy Consul 48 cmSzachy Consul 48 cm
  • Szachy Indyjskie L – 47 cmSzachy Indyjskie L – 47 cm
    BESTSELLER 🔥
  • Szachy Klubowe 47 cmSzachy Klubowe 47 cm
  • Szachy Midgard 30 cmSzachy Midgard 30 cm

♟️

Nie ma więcej stron do załadowania