Zegary szachowe

Piękne, drewniane szachy to połowa sukcesu bez względu na to, czy trenujesz tę dziedzinę zawodowo, czy też amatorsko. Znane są partie szachowe trwające wręcz latami, jednak nie o to zazwyczaj chodzi w takich rozgrywkach, aby przeciągać je w nieskończoność.

Czytaj więcej

Szachy są jedną z najstarszych znanych gier na świecie. Naturalnie wówczas, kiedy czas nie był tak istotny, płynął wolniej, a rytm życia wyznaczany był raczej przez cykle dostrzegalne w szeroko pojętej naturze – zarówno zegary szachowe jak i te zwykłe uchodziły powszechnie co najmniej za fanaberię. Wówczas partie trwające godzinami, tygodniami czy nawet miesiącami albo latami mogły odbywać się częściej. Obecnie, kiedy partie rozgrywane są podczas turniejów – profesjonalne zegary przeznaczone do szachów to już standard. Ponadto – same rozgrywki amatorskie wymagają przyspieszenia chociażby ze względu na zawrotne tempo współczesnego życia. Dobry zegar pozwala kontrolować czas rozgrywanej partii i posiada jeszcze inne atuty.

Zegar szachowy drewniany

Zegar do szachów, oprócz tego, że bezbłędnie kontroluje czas, pozwala także ćwiczyć refleks podczas gry. Dobra szachowa strategia zawsze jest ceniona, jednak tym lepiej w im szybszym tempie jest obierana i opracowywana. Z naszymi zegarami poćwiczycie ją zanim przystąpicie do rozgrywek turniejowych, ale także całkowicie amatorsko, ponieważ dobra strategi i refleks liczą się stanowczo również w wielu innych dziedzinach. Współczesne życie wymusza wręcz na nas coraz szybsze tempo oraz dokonywanie coraz bardziej złożonych analiz i syntez w możliwie jak najkrótszym czasie. Zegar szachowy drewniany przydaje się nie tylko podczas gry w szachy, ale także ćwiczenia różnego typu tak zwanych popularnych technik zarządzania czasem! Filipekwood.pl oferuje drewniane, ręcznie robione zestawy szachów oraz odpowiednie, komponujące się z nimi zegary, czyli szachowe zegary w drewnianej oprawie. Zegary takie, w odcieniach jasnych oraz ciemnych łatwo jest skompletować z odpowiednimi zestawami szachów filipekwood.pl. Znajdziecie u nas również bardziej popularne zegary elektroniczne w plastikowych obudowach, które z pewnością przypadną do gustu graczom ceniącym sobie bardziej nowoczesne rozwiązania.

Proste i eleganckie zegary szachowe

Nasze zegary są zaprojektowane w taki sposób, aby były proste i minimalistyczne w swojej formie. Dzięki temu z łatwością połączysz je z zestawami szachowymi jak i na przykład – po prostu postawisz na biurku aby stanowiły pomoc w odmierzaniu czasu podczas innych aktywności. Zegary takie, chociaż opracowane specjalni do gry w szachy, znajdują szereg praktycznych zastosowań i nawet, jeżeli nie jesteś szachistą ani trochę – mogą Ci się przydać. Mając na półce elegancki zegar szachowy drewniany od filipekwood.pl być może wkrótce zainteresujesz się wówczas również zasadami tej nobliwej gry, a jeżeli nie – to i tak to urządzenie poprawi Twoją naturalną, wrodzoną kreatywność. Wytrenujesz przy tym sławny już w przypadku szachistów refleks i po prostu poprawisz jakość codziennego życia. Kup sobie zatem zegar od filipekwood.pl i zarządzaj czasem lepiej, nie tylko podczas gry w szachy! Jeżeli masz już swój zegar szachowy, to pomyśl komu z Twojego otoczenia przydałby się taki gadżet. Drewniany zegar to świetny pomysł na prezent.

Filtry
  • Zegar szachowy BHB – Duży jasnyZegar szachowy BHB – Duży jasny
  • Zegar szachowy BHB – Mały ciemnyZegar szachowy BHB – Mały ciemny
  • Zegar szachowy elektroniczny DGT – 1001 BiałyZegar szachowy elektroniczny DGT – 1001 Biały
  • Zegar szachowy elektroniczny DGT – 1001 CzarnyZegar szachowy elektroniczny DGT – 1001 Czarny
  • Zegar szachowy elektroniczny DGT – 1002 BonusZegar szachowy elektroniczny DGT – 1002 Bonus
  • Zegar szachowy BHB – Duży ciemnyZegar szachowy BHB – Duży ciemny
  • Zegar szachowy BHB – Mały jasnyZegar szachowy BHB – Mały jasny
  • Zegar szachowy elektroniczny DGT – 2010Zegar szachowy elektroniczny DGT – 2010